Найстаріший дуб України, чорноголовська лагуна, дерев'яні церкви та багато іншого

Найстаріший дуб України, чорноголовська лагуна, дерев'яні церкви та багато іншого

Найстаріший дуб України

В Ужгороді відбулася перша робоча зустріч членів команди нового проєкту громадської організації "Щасливі діти". Наразі йдеться про логічне продовження та масштабування проєкту «Пізнай Ужгород», в рамках якого було видано набір з 10 листівок та маршрутів, розміщених у вільному доступі на міжнародній платформі.
Новий проєкт пропонує пізнавати історичні, архітектурні, культурні та гастрономічні родзинки Ужанської долини (йдеться про території, які до формування ОТГ були Ужгородським, Великоберезнянським та Перечинським районами).
"Попередній проєкт, з яким ми пізнавали Ужгород, показав, що такого типу культурно-туристичні продукти дуже потрібні аудиторії. Контент цікавий як для внутрішніх, так і зовнішнх туристів. Тому не виникало сумнівів, що його треба масштабувати. Так виникла ідея створити "Пізнай Ужанську долину", — пояснила авторка проєкту Людмила Сюзева.
Проєкт підтриманий Українським культурним фондом. Передбачає розробку 10 тематичних маршрутів. Однак, тепер це будуть не тільки пішохідні, але й вело- та автомаршрути.
У підсумку буде створено сувенірний набір листівок із зазначенням пам'яток культурної, архітектурної, природної спадщини Ужанщини. Крім того, маршрути включатимуть бізнес-локації: автентичні заклади харчування, зелені садиби, приватні музеї, фермерські господарства.
"Ужанська долина у багатьох асоціюється з дерев'яними храмами, тому що вона буквально усіяна ними, а також пішохідними гірськими маршрутами. Але нам є що відкривати і чим дивувати навіть найвибагливішого туриста. Маємо найстаріший дуб України, чорноголовську лагуну, — власне, багато чого, адже Ужанська долина має дуже великий потенціал. Це стосується не тільки історії, культури чи архітектури. Наприклад, гастрономічна частина є дуже важливою складовою будь-якого туризму. А тому ми обов'язково у кожен маршрут "вплітатимемо" точки, де можна смачно та неординарно поїсти", — прокоментувала екскурсоводка Аліса Смирна.
"Пізнай Ужанську долину" є важливим з точки зору формування нових партнерств і створення спільних продуктів. Про свою підтримку засвідчили керівники Закарпатської обласної державної адміністрації. Основним партнером проєкту виступила ГО «Асоціація фахівців туристичного супроводу Закарпаття». Наразі шестеро екскурсоводів, які розроблятимуть маршрути, є членами Асоціації. Її очільник, Олександр Шершун, також розроблятиме авторський маршрут в рамках даного проєкту. На його думку, Ужанщина — одна з найдоступніших, найживописніших і найкращих локацій для розвитку туризму не тільки на території Закарпаття, але й цілої України. Великою перевагою є те, що місцеві екскурсоводи здатні не просто транслювати завчену інформацію, а подавати її нетривіально та креативно.
"Впродовж кількох наступних років ми будемо розгрібати наслідки пандемії.
Особливо постраждає туристична сфера. Уже бачимо, що буде популярний індивідуальний туризм і туризм малих груп. А тому добре, що цей проєкт допоможе планувати свої самостійні подорожі, забезпечити туристам можливість соціально ізольованих досліджень маршрутів", — додав він.
Наразі команда працює над розробкою маршрутів та їх концепцією. У свою чергу творча команда на чолі з режисером Богданом Козачуком планує зйомки проморолика про туристичні можливості Ужанської долини, який зніматимуть впродовж усього часу реалізації проєкту.

Интересные места

Мини-отели Львова

Мини-отели Львова

Мини-отели Львова Львов очень красивый город, и тысячи туристов, со всех уголков страны, каждый год приезжают, чтобы посмотреть его достопримечательности. Поэтому возникает вопрос, где поселиться и как при этом сэкономить? Есть несколько вариантов недорогих мини-отелей.

Преимущества использования хостела во Львове

Преимущества использования хостела во Львове

Преимущества использования хостела Представьте себе просторный номер дорогого отеля, в котором предоставляются все требуемые условия для комфортного проживания, а именно отдельная ванная комната, санузел, телевизор, интернет и многое другое, что важно для современного человека. Но вот не смотря на...

Отдых дикарями в Карпатах

Отдых дикарями в Карпатах

Отдых дикарями в Карпатах В Карпатах имеется множество отличных мест, куда можно приехать дикарём с палаткой и приготовленным маршрутом. Эти места богаты живописной природой, горными массивами и живописными видами. Чтобы соединиться с природой, многие любят отдыхать, путешествуя с палаткой. Турист...

Топ лучших парков Львова

Топ лучших парков Львова

Лучшие парки Львова Львов известен не только старинным архитектурным ансамблем и уютными заведениями, здесь также очень много разнообразных превосходных парков, которые стали зелеными островками на фоне не менее чарующих городских пейзажей. Эти парки по красоте и древности совсем не хуже потрясающи...

Походы в лес, советы и рекомендации

Походы в лес, советы и рекомендации

Поход в лес - правильно организовываем отдых Наступает пора отпусков, весеннего настроения и загородного отдыха. Ведь так прекрасно всей семьёй съездить на отдых в лес, пожарить шашлыков или просто подышать чистым лесным воздухом. Несомненно, такой отдых принесёт большую пользу! Чистый воздух сниме...

Посуточная аренда квартир в городе Львове

Посуточная аренда квартир в городе Львове

Посуточная аренда квартир в городе Львове Посуточные квартиры пользуются большой популярностью по всему миру, в том числе и во Львове. Ведь это более экономичная альтернатива проживания отелям и гостиницам.

Пороховая башня в городе Львове, описание, фото

Пороховая башня в городе Львове, описание, фото

Пороховая башня в городе Львове — сердце старого города Пороховая башня по праву считается одним из центральных мест в старой части города Львова. Это выдающийся памятник оборонного зодчества, впитавший в себя мотивы эпохи Ренессанса.

Чертова скала - природная достопримечательность Львова

Чертова скала - природная достопримечательность Львова

Чертова скала - природная достопримечательность Львова Чертовы скалы или, как их еще называют, скалы — это пещерно-скальный памятник, расположен в окрестностях украинского города Львова, а если быть точными, близ села Лисиничи. Уникальные особенности памятника Самое интересное, что столь красив...

События