Де шукати «Ужанський Прованс»? На Закарпатті розробляють панорамний туристичний маршрут

Де шукати «Ужанський Прованс»? На Закарпатті розробляють панорамний туристичний маршрут

IMG_9251
Надихнутися історією видатного музиканта, посмакувати келихом сухого чи напівсолодкого з тераси над кількома гектарами виноградників, перепочити на... бджолах, спробувати відшукати чашу Ґрааля та ще й зустріти неймовірний захід сонця на вежі замку. Думаєте, дорого і занадто фантастично, щоб бути правдою? Ні! Усе це та навіть більше можна встигнути всього за вікенд неподалік Ужгорода. Краще пізнати місця «Ужанського Провансу» допоможе однойменний туристичний маршрут, який розробляє команда проєкту «Пізнай Ужанську долину».
Туристичний потенціал Закарпаття набрав особливої цінності в період пандемії, коли зачинені кордони. Зараз, хоч як до цього звикли закарпатці, не можна застрибнути в авто й поїхати на вихідні в сусідню країну. Тож українці почали активно досліджувати власну. Саме для цього покликаний проєкт «Пізнай Ужанську долину». Його реалізовує ГО «Щасливі діти» у партнерстві з ГО «Асоціація фахівців туристичного супроводу Закарпаття» за підтримки Українського культурного фонду.
«Цей маршрут підійде як для сімейної подорожі, так і для невеличкої групи до 8 людей, – розповідає його розробник Олександр Шершун. – Чому назва «Ужанський Прованс»? Прованс із французької означає провінція. І ця назва стала збірною для історико-культурного регіону у Франції. На Півночі він обрамлений горами, а на Півдні омивається морем.
Він асоціюється з чудовими містечками та селами, зі смачною гастрономією і вином. У нас усе це є, окрім моря. Хоча й воно було тут 30 мільйонів років тому. Є у нас у цьому маршруті легендарні твердині – Невицький та Середнянський замок, є і традиційна гастрономія, і манливі гірські пейзажі. Тут є точки, які були відомими і популярними серед туристів.
А є й такі, які туристи тільки почали для себе відкривати. Скажімо, той же палац Плотені у Великих Лазах, квітучий парк Деренівської купелі, мережа винниць у Нижньому Солотвині, яку називають не інакше як закарпатський Гоббітон. По кілометражу маршрут виглядає невеликим. Але це повноцінна денна, а то й дводенна поїздка у теплу пору року – весну, літо чи ранню осінь».
Перевага самостійних мандрівок із аудіогідами, якими доповнять кожен маршрут, у тому, що їх можна «підганяти» під себе. Приміром, «Ужанський Прованс» можна доповнити факультативною прогулянкою «Шляхом Плотені», якщо знайомства із палацом дворянина видасться замало. У маршруті передбачені й варіативні локації. Обирайте, де дегустувати вино – у винних підвалах чи на терасі Copak wine з видом на виноградник. Для любителів солодкого меду й не менш солодкого сну підійде пасіка Pcholnika – тут можна не лише скуштувати смачненького, а й навіть поспати на бджолах. А після – ще й піднятися на гору, з якої видніються панорами аж до самого Мукачева.
Власне, зі слів Олександра Шершуна, «це панорамний маршрут – тут тобі й види на виноградник, і на всю Ужанську долину, і парки з квітами, і ціла лавандова гора». Тож подорожувальники не лише задовольнять власні естетичні потреби, але й наповнять пам'ять телефона чи фотоапарата гігабайтами світлин.
Туристичний маршрут «Ужанський Прованс» разом із 9 іншими маршрутами проєкту буде у вільному доступі на платформі міжнародного мобільного додатку izi.travel. Крім того, за словами авторки ідеї, керівниці проєкту Людмили Сюзевої, у підсумку буде видано сувенірний набір інтерактивних листівок з маршрутами «Пізнай Ужанську долину». Художниця-ілюстраторка Олена Бугренкова вже взялася відтворювати найцікавіших локацій маршрутів.
Нагадаємо, що це не перший туристичний путівник від ГО «Щасливі діти». Раніше запустили 10 маршрутів-прогулянок у рамках проєкту «Пізнай Ужгород».

Интересные места

Мини-отели Львова

Мини-отели Львова

Мини-отели Львова Львов очень красивый город, и тысячи туристов, со всех уголков страны, каждый год приезжают, чтобы посмотреть его достопримечательности. Поэтому возникает вопрос, где поселиться и как при этом сэкономить? Есть несколько вариантов недорогих мини-отелей.

Преимущества использования хостела во Львове

Преимущества использования хостела во Львове

Преимущества использования хостела Представьте себе просторный номер дорогого отеля, в котором предоставляются все требуемые условия для комфортного проживания, а именно отдельная ванная комната, санузел, телевизор, интернет и многое другое, что важно для современного человека. Но вот не смотря на...

Отдых дикарями в Карпатах

Отдых дикарями в Карпатах

Отдых дикарями в Карпатах В Карпатах имеется множество отличных мест, куда можно приехать дикарём с палаткой и приготовленным маршрутом. Эти места богаты живописной природой, горными массивами и живописными видами. Чтобы соединиться с природой, многие любят отдыхать, путешествуя с палаткой. Турист...

Топ лучших парков Львова

Топ лучших парков Львова

Лучшие парки Львова Львов известен не только старинным архитектурным ансамблем и уютными заведениями, здесь также очень много разнообразных превосходных парков, которые стали зелеными островками на фоне не менее чарующих городских пейзажей. Эти парки по красоте и древности совсем не хуже потрясающи...

Походы в лес, советы и рекомендации

Походы в лес, советы и рекомендации

Поход в лес - правильно организовываем отдых Наступает пора отпусков, весеннего настроения и загородного отдыха. Ведь так прекрасно всей семьёй съездить на отдых в лес, пожарить шашлыков или просто подышать чистым лесным воздухом. Несомненно, такой отдых принесёт большую пользу! Чистый воздух сниме...

Посуточная аренда квартир в городе Львове

Посуточная аренда квартир в городе Львове

Посуточная аренда квартир в городе Львове Посуточные квартиры пользуются большой популярностью по всему миру, в том числе и во Львове. Ведь это более экономичная альтернатива проживания отелям и гостиницам.

Пороховая башня в городе Львове, описание, фото

Пороховая башня в городе Львове, описание, фото

Пороховая башня в городе Львове — сердце старого города Пороховая башня по праву считается одним из центральных мест в старой части города Львова. Это выдающийся памятник оборонного зодчества, впитавший в себя мотивы эпохи Ренессанса.

Чертова скала - природная достопримечательность Львова

Чертова скала - природная достопримечательность Львова

Чертова скала - природная достопримечательность Львова Чертовы скалы или, как их еще называют, скалы — это пещерно-скальный памятник, расположен в окрестностях украинского города Львова, а если быть точными, близ села Лисиничи. Уникальные особенности памятника Самое интересное, что столь красив...

События